Queen Beatrix International Airport op Aruba heeft in het vierde kwartaal 7,4 procent minder passagiers verwerkt dan in dezelfde periode in 2004. Het aantal vliegtuigbewegingen daalde in dezelfde periode met 0,5 procent. De afname komt doordat minder reizigers vanuit de Verenigde Staten en Puerto Rico naar Aruba zijn gereisd.
De afname van het aantal Amerikaanse passagiers is volgens de luchthaven toe te schrijven aan een groot aantal factoren: het ongewoon grote aantal orkanen, de hoge olieprijs èn de negatieve publiciteit in de VS door de vermissing van de Amerikaanse toeriste Natalie Holloway. Bovendien is slechts een klein deel van de vluchten van het failliete DCA overgenomen door Dutch Antilles Express, dat bovendien met kleinere toestellen vliegt.
0,5 procent…waar heb je het dan over?
Een vriend van me op Aruba, die daar in onroerend goed doet, zegt niets te merken van verminderd toerisme. Sterker nog: de meeste hotesl zitten in deze periode gewoon bomvol!