Tokyo niet langer duurste stad ter wereld

Oslo (Noorwegen) heeft Tokyo (Japan) van de troon gestoten als duurste stad ter wereld. Volgens een tweejaarlijks onderzoek van The Economist onder 130 steden in 90 landen bleek de gemiddelde prijs van zo’n 160 artikelen waaronder voedsel, kleding, vervoer, verzekeringen, etc. in Oslo op het moment het meest te kosten.

Tokyo werd tweede op de lijst net voor Reykjavik, Osaka en Parijs. Opvallend aan het onderzoek is dat hoewel acht van de tien duurste steden in Europa liggen, alleen Parijs in de eurozone ligt.
De goedkoopste stad ter wereld is Teheran (Iran). Vreemd genoeg was Teheran 15 jaar geleden nog de duurste stad ter wereld, maar flinke devaluatie van de rial heeft de stad in een armoede gestort.

Plaats een reactie