De omstreden toeristen belasting op de Balearische eilanden zoals Ibiza en Mallorca wordt ondertussen door de vele toeristen gezien als een onvermijdelijke belasting waar je niet omheen kunt. Dus dacht de overheid van de eilanden dat er nog wel wat meer uit te halen is. De linkse regeringscoalitie heeft namelijk unaniem besloten dat de toeristen belasting op de vakantie eiland met ingang van volgend jaar wordt verdubbeld.
Natuurlijk wordt de verdubbeling gebracht al een milieubelasting (Ecotasa). Deze extra bijdrage leverde de Spaanse autoriteiten op Ibiza en Mallorca al meer dan 120 miljoen euro op en dat is dus niet genoeg.
Wie volgend jaar dus in een 5 sterren hotel overnacht betaald dus 4 euro per nacht aan toeristen belasting in plaats van 2. Een gezin wat dus een weekje Mallorca doet tijdens de schoolvakanties is dus al snel 100 euro extra kwijt aan de toeristen belasting. De belasting geldt alleen voor de eilanden Mallorca, Menorca, Formentera en Ibiza