KLM vliegt weer op Panama

Goed nieuws voor mensen die naar Panama willen vliegen. Na 10 jaar afwezigheid gaat KLM met ingang van 30 maart 2008 weer rechtstreekse vluchten uitvoeren tussen Amsterdam en Panama-Stad. De vluchten vertrekken op woensdag, vrijdag en zondag.

Lange routes met Iberia via Madrid en Miami of met Amerikaanse luchtvaartmaatschappijen via de Verenigde Staten zijn dan niet langer noodzakelijk. Dat scheelt reizigers niet alleen tijd, maar ook het ongemak van een of meerdere overstappen. Wie via de Verenigde Staten reist, krijgt bovendien te maken met de Amerikaanse grens- en veiligheidscontroles. Ook wanneer de reis alleen een tussenstop in de Verenigde Staten bevat, moet de passagier aan de geldende toelatingseisen voldoen.

De rechtstreekse verbinding maakt Panama gemakkelijker bereikbaar voor zowel vakantiegangers als zakenreizigers. Panama-Stad kan dienen als beginpunt voor een rondreis door het land. Reizigers kunnen de hoofdstad en het Panamakanaal combineren met regenwouden, nationale parken, eilanden en stranden aan zowel de Caribische Zee als de Grote Oceaan.

Het is interessant om te zien of de terugkeer van KLM het toenemende toerisme naar Panama een extra stimulans zal geven. Een directe vliegverbinding verlaagt voor veel reizigers de drempel om een bestemming te bezoeken. Panama is bij het Nederlandse publiek nog minder bekend dan andere landen in Midden-Amerika, maar kan door de nieuwe route nadrukkelijker in de reisgidsen en programma’s van reisorganisaties terechtkomen.

3 gedachten over “KLM vliegt weer op Panama”

  1. het zal zeker een verbetering zijn, ook voor mensen die dan willen door vliegen naar Costa Rica, of mensen die eerst Panama verkennen en aan sluitend Costa Rica willen leren kennen, Ook geen moeilijk gedoe met de amerikaanse douane
    moeten meer vliegmaatschappijen gaan doen

  2. Het is geweldig. Bijna de helft van de reistijd. En nu gaan ze in December (08)al 5x per week vliegen.
    By the way, Panama is ook een prima plek om Spaans te leren.

  3. Reizen via de VS blijft goedkoper!!! KLM tickets zijn erg duur naar Panama!!! En als je vanuit Dusseldorf kunt vertrekken, nog beter!!! Ik heb een ticket van 13 dec. 2008 tot 21 mei 2009, met Delta Airlines vanuit Dusseldorf, via Atlanta. Het heeft ruim 250 EUR minder gekost dan met de KLM. En ruim 150 EUR minder dan met de Delta vanuit Schiphol

Plaats een reactie