De beste manieren om van JFK naar Manhattan te reizen

Wie op John F. Kennedy International Airport landt, moet nog een flink stuk reizen voordat hij in Manhattan staat. Een taxi lijkt de meest logische keuze. Het openbaar vervoer is echter vaak sneller en kan tientallen dollars goedkoper zijn.

De beste manier om van JFK naar Manhattan te reizen hangt vooral af van drie dingen: hoeveel je wilt betalen, waar je hotel ligt en hoeveel waarde je hecht aan gemak. Ook het tijdstip speelt een grote rol. Een taxi of shuttle die buiten de spits vlot doorrijdt, kan tijdens druk verkeer veel langer onderweg zijn.

De oude NYC Airporter / NYC Express Bus rijdt niet meer. Er zijn tegenwoordig wel nieuwe shuttleverbindingen. Daardoor zijn er meer mogelijkheden dan alleen de AirTrain, metro en taxi.

VervoerRichtprijs p.p.Reistijd naar ManhattanGemak
AirTrain + LIRR$14-$16ca. 35-45 min.Zeer goed
AirTrain + metro$11,75ca. 50-70 min.Redelijk
AirTrain + bus + metro$3ca. 75-100 min.Matig
Uber Shuttleca. $30-$35ca. 60-90 min.Goed
GO Airlink shared shuttlevanaf ca. $35ca. 60-100+ min.Zeer goed
Yellow Cabvanaf ca. $75 per taxica. 50-90+ min.Uitstekend
Uber/Lyftsterk wisselendca. 50-90+ min.Uitstekend

Prijzen en reistijden zijn indicatief. Vooral wegvervoer kan door files aanzienlijk langer duren.

De handigste en snelste manieren

AirTrain + LIRR is voor de meeste reizigers de snelste en meest voorspelbare keuze. Vanaf je terminal neem je de AirTrain naar Jamaica Station. Daar stap je over op een trein van de Long Island Rail Road, meestal afgekort tot LIRR.

De LIRR rijdt vanaf Jamaica rechtstreeks naar onder andere Penn Station en Grand Central. Het treintraject tussen Jamaica en Manhattan duurt ongeveer twintig minuten. Vanaf de terminal op JFK kun je onder gunstige omstandigheden binnen ongeveer 35 tot 45 minuten in Manhattan staan.

De AirTrain kost $8,75 per persoon. Voor het LIRR-traject binnen New York kun je gebruikmaken van CityTicket. Daardoor komt de totale prijs doorgaans uit op ongeveer $14 tot $16 per persoon, afhankelijk van het tijdstip.

Het grote voordeel is dat je nauwelijks last hebt van files. Daarnaast is reizen met de LIRR comfortabeler dan met de metro. Zeker wanneer je een grote koffer bij je hebt, is dat prettig.

Overnacht je in de buurt van Penn Station, Times Square, Bryant Park of Grand Central? Dan is AirTrain + LIRR wat ons betreft de beste keuze.

Taxi: het grootste gemak

Wil je na een lange vlucht vooral zo weinig mogelijk gedoe? Dan blijft een gele New Yorkse taxi een aantrekkelijke optie. Je stapt bij JFK in en wordt rechtstreeks bij je hotel of appartement afgezet.

Voor yellow cabs tussen JFK en Manhattan geldt een vast basistarief van $70. Daar komen verschillende toeslagen bovenop. Ook een fooi van ongeveer 15 tot 20 procent is gebruikelijk. In de praktijk ligt het uiteindelijke bedrag daardoor vaak boven de $80.

Voor één persoon is dat aanzienlijk duurder dan de trein. Reis je met drie of vier personen, dan wordt het verschil een stuk kleiner omdat je de taxiprijs kunt delen.

Het nadeel is de reistijd. Zonder veel verkeer kun je in ongeveer een uur in Midtown Manhattan zijn. Tijdens de spits kan de rit gemakkelijk anderhalf uur of langer duren.

Uber en Lyft bieden vergelijkbaar deur-tot-deurgemak. Daar geldt echter geen vast tarief. De prijs kan afhankelijk van vraag en verkeersdrukte sterk verschillen.

De goedkoopste manieren

Wie vooral goedkoop van JFK naar Manhattan wil reizen, heeft verschillende mogelijkheden. De combinatie van AirTrain en metro is voor de meeste reizigers de beste goedkope optie.

Neem vanaf JFK de AirTrain naar Jamaica Station en stap daar over op metrolijn E richting Manhattan. Een andere mogelijkheid is om via Howard Beach met metrolijn A te reizen. Welke route het handigst is, hangt af van waar je accommodatie ligt.

De AirTrain kost $8,75 en een enkele rit met de metro $3. De totale prijs komt daardoor uit op $11,75 per persoon.

Reken normaal gesproken op ongeveer 50 tot 70 minuten tot Manhattan. Daarmee ben je wat langer onderweg dan met de LIRR. In de metro is bovendien minder ruimte voor koffers.

Voor slechts $3 van JFK naar Manhattan

Het kan zelfs nog goedkoper. De AirTrain is alleen betaald wanneer je via Jamaica of Howard Beach het AirTrain-systeem verlaat. Je kunt vanaf de terminals ook gratis met de AirTrain naar Lefferts Boulevard.

Daar kun je overstappen op een lokale bus richting een metrostation. Vervolgens reis je met de metro verder naar Manhattan. Als de overstap met hetzelfde betaalmiddel binnen de geldende overstaptijd plaatsvindt, betaal je in totaal slechts $3.

Dat klinkt aantrekkelijk, maar er kleeft een flink nadeel aan. Je moet met je bagage meerdere keren overstappen en de totale reisduur kan richting anderhalf uur gaan.

Voor reizigers met een zeer klein budget is dit interessant. Voor de meeste vakantiegangers vinden wij het prijsverschil met AirTrain + metro of AirTrain + LIRR te klein om het extra ongemak te rechtvaardigen.

airtrain JFK

De beste prijs/kwaliteitverhouding

Als prijs, snelheid en gemak allemaal meetellen, komt AirTrain + LIRR duidelijk als winnaar uit de vergelijking.

Voor ongeveer $14 tot $16 per persoon kun je binnen circa drie kwartier op Penn Station of Grand Central staan. Je hebt weinig last van verkeersdrukte en reist een stuk comfortabeler dan met de metro.

Voor één of twee reizigers is dit vrijwel altijd aantrekkelijker dan een taxi. Met vier personen verandert die berekening. Vier kaartjes voor AirTrain + LIRR kosten gezamenlijk ongeveer $56 tot $64. Dan hoeft het verschil met een taxi niet groot meer te zijn. De taxi heeft daarbij het voordeel dat je rechtstreeks voor de deur van je accommodatie wordt afgezet.

Uber Shuttle: comfortabel zonder trein of metro

Een relatief nieuwe mogelijkheid is de Uber Shuttle. Via de Uber-app kun je een stoel reserveren in een gedeelde shuttle tussen JFK en verschillende vaste locaties in Manhattan.

Er zijn onder meer haltes bij Penn Station, Grand Central, Times Square, Chelsea en Greenwich Village. Op JFK maakt de shuttle gebruik van vaste opstappunten.

De tarieven kunnen variëren, maar liggen tegenwoordig vaak rond $30 tot $35 per persoon. Daarmee is Uber Shuttle aanzienlijk duurder dan AirTrain + LIRR, maar goedkoper dan een privétaxi wanneer je alleen reist.

Je hebt een gereserveerde zitplaats, hoeft niet met je koffer door trein- en metrostations te lopen en wordt relatief centraal in Manhattan afgezet. Het nadeel is dat de shuttle gewoon over de weg rijdt. Tijdens de spits kan de reistijd daardoor flink oplopen.

JFK bus

GO Airlink: met een gedeelde shuttle naar je hotel

GO Airlink NYC biedt gedeelde shuttlevans tussen JFK en Manhattan. Een belangrijk verschil met de Uber Shuttle is dat je bij veel hotels en andere adressen rechtstreeks kunt worden afgezet.

De prijzen beginnen rond $35 per persoon. Je deelt het voertuig met andere reizigers. De chauffeur rijdt daardoor langs meerdere hotels om passagiers af te zetten.

Dat is comfortabel, maar kan ook betekenen dat je lang onderweg bent wanneer jouw hotel als een van de laatste aan de beurt is. Met twee personen loopt de gezamenlijke prijs bovendien al snel richting het tarief van een taxi.

En hoe zit het met OurBus?

Ook via OurBus worden verbindingen tussen JFK en Manhattan aangeboden. Tickets beginnen rond $25 tot $30. Voor sommige verbindingen wordt voor de daadwerkelijke shuttle gebruikgemaakt van een andere vervoerder.

Het is daarom vooral verstandig om bij het boeken goed te kijken naar de daadwerkelijke uitvoerder, het opstappunt op JFK en de eindhalte in Manhattan.

Welke manier van JFK naar Manhattan zouden wij kiezen?

Voor één of twee personen zouden wij bijna altijd kiezen voor AirTrain + LIRR. Het prijsverschil met de metro is beperkt, terwijl je meestal sneller en comfortabeler reist.

Wil je zo goedkoop mogelijk reizen? Kies dan voor AirTrain + metro. De route via Lefferts Boulevard, bus en metro is nog goedkoper, maar levert naar onze mening te weinig voordeel op voor de extra reistijd en het gesjouw met bagage.

Met drie of vier personen wordt een yellow cab interessanter. Je betaalt per taxi in plaats van per persoon en wordt rechtstreeks bij je accommodatie afgezet. Buiten de spits kan dat een uitstekende keuze zijn.

De shuttlediensten zitten daar tussenin. Vooral Uber Shuttle kan interessant zijn wanneer een halte dicht bij je hotel ligt. GO Airlink is aantrekkelijk wanneer je rechtstreeks naar je hotel wilt reizen, maar geen privétaxi wilt nemen.

Onze winnaar voor de beste combinatie van prijs, snelheid en gemak is AirTrain + LIRR. De taxi wint op puur gemak en AirTrain + metro op prijs. Daarmee is er voor vrijwel ieder budget een geschikte manier om vanaf JFK naar Manhattan te reizen.

Plaats een reactie